Kałucki Jerzy (ur. 1931) "Tub"

  • 4 100 zł

  • Datowanie: 1993 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. p. d.: "J. Kałucki 1993" (ołówkiem)
  • Technika: serigrafia/papier
  • Wymiar: 80 x 60 cm

napis u dołu: "serigraphié" (ołówkiem);

oznaczenie egzemplarza l. d.: „Tub” 27/35 (ołówkiem)

 Abstrakcja, nurt konceptualny to obszary, w których realizuje się sztuka Jerzego Kałuckiego. Serigrafia „Tub” wpisuje się w typowe dla artysty fascynacje figurami geometrycznymi oraz składającymi się z nich strukturami. Nie mają one jednak formy regularnej, ale są odcięte, niepełne. Pozornie niedokończone kompozycje, a jednocześnie staranność i precyzja prowadzonych linii dają w efekcie interesujące połączenie.