Gruchot Heinz (1918-1994) "Kompozycja trójkolorowa"

  • 11 500 zł

  • Datowanie: 1983 r.
  • Technika: akryl/płótno
  • Wymiar: 115 x 115 cm

na odwrocie napis: "H. GRUCHOT 7 / 5 83" oraz "H. GRUCHOT 83";

na odwrocie nalepka z numerem: "1525"

Kompozycje artysty zaskakują surowością. Minimalizm środków,  podstawowe kolory, proste geometryczne figury - nadają całości ascetyczny wymiar. Zainteresowanie formami geometrycznymi jest szczególnie zauważalne w twórczości artysty od lat 80. Na płótnach malarza nastąpiła redukcja środków, zarówno w wymiarze kolorystycznym, jak i przedstawieniowym. Zestawienie prostych form i dominacja w obrazie surowego płótna, w interesujący sposób zwraca uwagę na przestrzeń dzieła sztuki i wywołuje jej nowe interpretacje.