Grott Teodor (1884-1972) "Stare domy w Fiesole"

  • 2 600 zł

  • Datowanie: 1935 r.
  • sygnatura: sygn. p. d.: "Teodor Grott / Fiesole"
  • Technika: akwarela, gwasz/papier
  • Wymiar: 30,7 x 39,7 cm w św. p-p.

- nalepka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy: "50 / Autor Teodor Grott / Tytuł dzieła Fiesole – stare domy / Rodzaj dzieła akw. R. 1935 Cena (przekreślone) 32 x 43. / Wystawa Jubileuszowa r. 1960 / Podpis autora";

- nalepka z opisem pracy: "8 / Teodor Grott / Stare domy w Fiesole, 1935 r. / akwarela/papier, 32 x 43 cm / ID 14046 UK/11780/2013"

Obraz wystawiany: „Teodor Grott: wystawa jubileuszowa: malarstwo, grafika, rysunek”, październik 1960 r.

„Ulubiony uczeń Wyczółkowskiego (…), popierany przez mistrza i uważany za jego następcę” – pisał o artyście Tadeusz Dobrowolski. Teodor Grott był doskonałym akwarelistą, który szczególnie upodobał sobie motywy martwej natury, akty i pejzaże. Te ostatnie powstawały podczas licznych podróży artysty, m. in. do Włoch, Francji czy Anglii. Architektura miejscowości Fiesole we włoskiej Toskanii jest tematem prezentowanej pracy.