Dominik Tadeusz (1928-2014) "Krajobraz"

  • 8 300 zł

  • Datowanie: 1957 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. p. d.: "T. Dominik 1957"
  • Technika: akwarela, gwasz/papier
  • Wymiar: 40,5 x 55 cm w św. p-p.

Biografia: Dominik Tadeusz (1928-2014)

Tadeusz Dominik urodził się 14 stycznia 1928 roku w Szymanowie, zmarł w 2014 roku

Artysta malarz, profesor akademicki, laureat licznych nagród i wyróżnień (m. in. Grand Prix Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 1968 roku czy Nagrody im. George’a Rowney’a w Londynie w 1973 roku). Związany był z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, początkowo jako uczeń Jana Cybisa, następnie jego asystent, a od 1979 roku profesor. W malarstwie Dominika obecne były inspiracje koloryzmem, malarstwem informel. Najważniejsze dla artysty były odwołania do natury. Pierwszą wystawą Dominika była ekspozycja w warszawskim Arsenale w 1955 roku. Poza malarstwem zajmował się drzeworytem, ceramiką, gobelinem czy grafiką komputerową.