Cisowski Andrzej (ur. 1962) "Leżąca postać"

  • 25 500 zł

  • Datowanie: 2015 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. na odwrocie: "A. CISOWSKI A.C… / 2015 / „LEŻĄCA POSTAĆ”
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 50 x 50 cm
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Düsseldorfie, uczeń prof. Rajmunda Ziemskiego, prof. Konrada Klaphecka i A. R. Pencka, artysta wielokrotnie nagradzany, o bogatym dorobku wystawienniczym. Andrzej Cisowski chętnie czerpie motywy z pop kultury, inspiruje się komiksem, graffiti czy filmem. Eksperymentuje z kompozycją, techniką, formą, tworzy instalacje i nowe znaczenia. Komentuje rzeczywistość, często z przymrużeniem oka. „Leżąca postać” to nowa praca artysty. Delikatne błękity i biel wprowadzają nastrój wyciszenia. Artysta ciekawie wkomponował postać kobiety w przestrzeń obrazu, nadając całości nieoczywisty wymiar.