Bohdziewicz Emilia (ur. 1941) "Rysunek nitką"

  • 2 950 zł

  • Datowanie: 1986 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. na odwrocie: "EMILIA BOHDZIEWICZ / „RYSUNEK NITKĄ”1986"
  • Technika: technika własna (płótno, nici)
  • Wymiar: 30,3 x 30,3 cm

na odwrocie fragment pieczęci

Emilia Bohdziewicz to uznana w Polsce i na świecie artystka zajmująca się tkaniną artystyczną. Do jej osiągnięć należy m. in. Grand Prix na Międzynarodowej Wystawie Tkaniny w Kioto w 1987 roku czy medal Centralnego Muzeum Włókiennictwa na 7 Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi w 1992 roku. Uczestniczyła przykładowo w Międzynarodowym Biennale Tkaniny w Lozannie i Łodzi, Międzynarodowej Wystawie Miniatury Tkackiej w Londynie i Szombathely. „Rysunek nitką” wpisuje się w charakterystyczne dla artystki obiekty geometryczne łączące haft i rysunek.