Abramowicz Bronisław (1837-1912) "Sokolnik"

  • 60 000 zł

  • Datowanie: 1883 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. na odwrocie: "Br. Abramowicz / 1883"
  • Technika: olej, płótno
  • Wymiar: 63,5 x 49 cm

Doskonały obraz Bronisława Abramowicza – autora słynnej „Uczty u Wierzynka”, wybitnie utalentowanego malarza scen historycznych i rodzajowych. Prace Abramowicza są niemal nieobecne na rynku antykwarycznym. Artysta studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie, a następnie w Monachium i Wiedniu. „Sokolnik” charakteryzuje się realizmem przedstawienia i mistrzowską technika wykonania. Wysublimowana, nieco mroczna kolorystyka, przywołuje skojarzenia z obrazami holenderskich mistrzów XVII wieku.